Rolnicy
1035
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1035,bridge-core-2.1.9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Rolnicy

Oferta dla rolnika

Jak istotna jest optymalizacja kosztów nie trzeba nikogo przekonywać. W sektorze Agro jest to szczególnie istotne, ponieważ wpływa na koszt upraw i produkcji żywności czy trzody chlewnej. Koszt prądu dochodzi w gospodarstwach rolnych do 20 proc. Kosztów działalności.

Montowane przez nas instalacje fotowoltaiczne znacznie ograniczają koszty zużycia energii elektrycznej.

Zalety montażu instalacji:

25 proc kosztów instalacji odliczymy od podatku rolnego (skorzystaj z ulgi podatkowej dla rolników i zgodnie z ustawą odlicz aż 25% kosztów całości inwestycji w instalację fotowoltaiczną (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)).

Inwestycja zwraca się w 7-8 lat, a w gospodarstwach gdzie są suszarnie, wentylatory, maszyny do obróbki zbóż, dojarnie czy chłodnie inwestycja zwraca się jeszcze szybciej.

Znaczne połacie dachowe w gospodarstwach rolnych dają możliwość instalacji większej ilości paneli fotowoltaicznych co wzmacnia skalę rentowności inwestycji.

Na instalację można starać się o dotację w z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „AgroEnergia”. Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść aż do 40% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowaniu podlegają inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej i energii cieplnej, takie jak: instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe i wodne, a także pompy ciepła i magazyny energii.

Stabilność kosztów energii przy rosnących dynamicznie cenach prądu co roku na rynku.

Oszczędności w wydatkach przy coraz częstszych sytuacjach związanych z suszami oraz upałami i zwiększonym zapotrzebowaniu na prąd.

Kto może skorzystać z dofinansowania do instalacji?

Ulga inwestycyjna przysługuje wszystkim podatnikom podatku rolnego (osobom fizycznym, osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym, w tym spółkom, nieposiadającym osobowości prawnej), które są:

właścicielami gruntów,

posiadaczami samoistnymi gruntów,

użytkownikami wieczystymi gruntów,

posiadaczami gruntów, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego

Masz pytanie? Chętnie udzielimy odpowiedzi

Zamów Audyt