Ulgi inwestycyjne
932
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-932,bridge-core-2.1.9,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Ulgi inwestycyjne

Dla domu

Skorzystaj także z programu “Mój Prąd” dofinansowującego instalacje fotowoltaiczne w Polsce. Na dopłaty do instalacji fotowoltaicznych przeznaczony został 1 mld złotych, a nabór wniosków do programu prowadzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW. Pogram obejmuje wszystkie gospodarstwa domowe, które zdecydują się na zainstalowanie instalacji o mocy 2-10 kW. Dofinansowanie obejmuje 50% kosztów instalacji ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych, stąd potoczna nazwa “program 5000+”. 

Dla firmy i domu

Ulga na instalację fotowoltaiczną (Skorzystaj z odliczenia instalacji od podatku PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odliczenie nie powinno jednak przekroczyć kwoty 53 tys. zł, a kwota odliczenia nierozliczona w rocznym dochodzie podatnika podlega odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, kiedy poniesiono pierwszy wydatek. Podatek może zostać odliczony według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego oraz ryczałtu.

Dla rolnika

  • 25 proc kosztów instalacji odliczymy od podatku rolnego (skorzystaj z ulgi podatkowej dla rolników i zgodnie z ustawą odlicz aż 25% kosztów całości inwestycji w instalację fotowoltaiczną (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617))
  • Na instalację można starać się o dotację w z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „AgroEnergia”. Maksymalna wysokość dofinansowania może wynieść aż do 40% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowaniu podlegają inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej i energii cieplnej, takie jak: instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe i wodne, a także pompy ciepła i magazyny energii.

Masz pytanie? Chętnie udzielimy odpowiedzi

Zamów Audyt